ФОТО | „Кристалните“ потпетици во облик на чашка за мартини ги освоија Ријана, Кендал Џенер, Дуа Липа…

штикли
Амина Муади штикли/Instagram

Најновиот модел на штикли за новогодишните настани веќе добија нов „сјај“. Се работи за соработка помеѓу актуелна модна дизајнерка и еден од најголемите брендови за накит.

„Сваровски“ и Амина Муади направија заедничка соработка и буквално ги освоија светските инфлуенсерки и ѕвезди со овој производ. Дизајнерката во моментов е една од најбараните на светско ниво, а соработката со „Сваровски“ изроди нова верзија на сандалите  „Julia Glass“ со потпис од Амина Муади.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SWAROVSKI (@swarovski)

Која е Амина Муади?

Амина во мигов е една од најбараните дизајнерки за чевли во светот. Нејзината препознатлива геометриски проширена потпетица ги освои сите обожавателки и светски ѕвезди, од Ријана до Дуа Липа. Јорданско-романската дизајнерка првпат лансираше свој бренд во 2018, а првата колекција во 2019 веднаш се распродаде. Сега таа е една од најексклузивните дизајнери во индустријата.

Амина Муади/Инстаграм
Амина Муади/Инстаграм

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SWAROVSKI (@swarovski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AMINA MUADDI (@aminamuaddiofficial)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AMINA MUADDI (@aminamuaddiofficial)

Видео на денот