10 C
Скопје

Tag : чевли

Здравје Магазин Магазин слајдер

Сериозни здравствени проблеми предизвикани од носењето тесни чевли

Слободен печат
Велат дека сè трпи за убавина, но и дека убавината понекогаш боли. Сепак, туркањето на ногата во оние совршени чевли кои за жал се премногу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Сара Џесика Паркер ги услужува клиентите во нејзината продавница за чевли

Слободен печат
Актерката Сара Џесика Паркер е снимена како продава чевли во нејзината продавница „SJP Collection“ во Њујорк. Иако има милиони на својата сметка, таа работи доброволно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кери од „Сексот и градот“ изгледа како тинејџерка на 55 години

Слободен Печат
Познатата актерка се појави на промоцијата на колекцијата чевли која ја креира во соработка со компанијата „Маноло Бланик“ Популарната американска актерка Сара Џесика Паркер (55),...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон воодушеви со неочекуваниот моден избор – Чевли кои секоја жена треба да ги има! (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ доби нова работна улога. Таа стана потпретседателка на британското Здружение на извидници, а оваа титула ја дели со принцот Едвард, војводата од...
Жена Магазин Магазин слајдер

Свилен комплет и чевли од кои застанува здивот: Кралицата Ранија потврди дека е неприкосновена икона на стилот! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата на Jордан во последното нејзино појавување во јавноста се претстави во нешто похрабар деловен стил… Кралот Абдула Втори и неговата сопруга кралицата Ранија пред...
Жена Магазин Магазин слајдер

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат
Општопознато е дека носењето на различни обувки влијае на вашето држење, на колената и на грбот, но и на вашиот изглед. Некои дами посебно ги...
Забава Магазин Магазин слајдер

Тренди и практични: Овие обувки можете да ги носите во сите сезони! (ФОТО)

Слободен Печат
Гумените чизми за на дожд се обувки кои можете да ги носите буквално во сите сезони! Иако е јуни за нас, тие и тоа како...
Забава Магазин Магазин слајдер

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат
Еден потполно поинаков пристап за социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот измислил романскиот чевлар од градот Клауза. Идејата на Григор Лупа била да...
Забава Магазин Магазин слајдер

Осум најголеми трендови на чевли за оваа сезона! (ФОТО)

Слободен Печат
Летото полека ни се приближува, а ова се трендовите на чевли кои ќе го освојат! Врзување околу глуждовите View this post on Instagram So many...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмладата милијардерка се пофали какви чевли и ташни поседува: Една ташна го привлече вниманието на сите (ФОТО)

Слободен печат
Најмладата светска милијардерка Кајли Џенер често сака со своите обожаватели на социјалните мрежи да ги споделува деталите од својот приватен живот. Сестрата на Ким Кардашијан...