Tag : чевли

Жена Магазин Магазин слајдер

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат
Општопознато е дека носењето на различни обувки влијае на вашето држење, на колената и на грбот, но и на вашиот изглед. Некои дами посебно ги...
Забава Магазин Магазин слајдер

Тренди и практични: Овие обувки можете да ги носите во сите сезони! (ФОТО)

Слободен Печат
Гумените чизми за на дожд се обувки кои можете да ги носите буквално во сите сезони! Иако е јуни за нас, тие и тоа како...
Забава Магазин Магазин слајдер

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат
Еден потполно поинаков пристап за социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот измислил романскиот чевлар од градот Клауза. Идејата на Григор Лупа била да...
Забава Магазин Магазин слајдер

Осум најголеми трендови на чевли за оваа сезона! (ФОТО)

Слободен Печат
Летото полека ни се приближува, а ова се трендовите на чевли кои ќе го освојат! Врзување околу глуждовите View this post on Instagram So many...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмладата милијардерка се пофали какви чевли и ташни поседува: Една ташна го привлече вниманието на сите (ФОТО)

Слободен печат
Најмладата светска милијардерка Кајли Џенер често сака со своите обожаватели на социјалните мрежи да ги споделува деталите од својот приватен живот. Сестрата на Ким Кардашијан...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ги носите секој ден, а овие занимливости за чевлите најверојатно не ги знаете

Ј.К.Д
Мислите дека Ким Кардашијан има најголема колекција на чевли? Дека чевлите со висока тенка потпетица се измислени од памтивек? Дека кожениот чевел е измислен во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не смеете да ја поминете летната сезона без овие сандали: Трендот од 90-те се враќа на сцена! (ФОТО)

Слободен Печат
Стигнаа топлите денови, а летото се повеќе ни се приближува. Време е да зборуваме за трендовите во претстоечката сезона. Што се однесува до чевлите, во...
Жена Магазин Магазин слајдер

Бон тон на женските чевли, ајде да се потсетиме што беше тоа

Ј.К.Д
Од сите модни додатоци чевлите се најомиленото модно парче на милиони жени, без разлика дали ја следат или не модата. Едно е сигурно, елегантниот изглед...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Важен совет на стручњаците кој секој од нас треба да го послуша: Што прво мора да направите по влегувањето дома?

Слободен печат
Докторите и виролозите ги предупредуваат Британците веднаш да ги собујат чевлите кога ќе се вратат дома, што е само еден од советите за превенција од...
Магазин

Од плакарот на Анита: Женските чевли не престануваат да чекорат

Анита Митровска
Женските чевли носат голема тежина, без разлика дали се изработени од кожа, скај, синтетика, превртена кожа… сите подеднакво носат голема тежина. Не менува ништо ниту...