Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство, а како и обично во центар на вниманието беше кралицата Летиција поради својот одличен стајлинг. Овој пат, избра розев чипкан фустан.

Малку поинаква од она во што сме навикнати да ја гледаме, но сепак, успеа да го воодушеви целиот свет. Розевиот фустан изработен од чипка е креација на шпанскиот дијазнер Фелипе Варела.

На фустанот со миди должина се истакнуваат круговите на ракавите, апликациите во облик на пеперутки на горниот дел, крагната и тенкиот ремен кој дополнително ја нагласи кралската витка половина.

Нежниот фустан, Летиција го комбинираше со потпетици од Стив Мадена во бело розева нијанса со отворена пета, обетки во облик на розев камен со сребрена рамка и „clutch“ торбичката во силно розева боја на брендот Маргит.

Прочитајте и...  Вистинска магија додека се движите: Здолништата со реси се враќаат во мода!

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат