21.8 C
Скопје

Tag : центарот

Вести Хроника

Филмска кражба во центарот Скопје

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица кои се товарат дека сториле кривични дела тешка кражба. Обвинетиот 35-годишен скопјанец...
Хроника

Тешко повреден млад градежник во центарот на Скопје

Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен И.Љ.(25). Според...
Вести Скопје

Дел од центарот на Скопје без вода

МИА Агенција
Поради дефект на затворачи од Ф-300 мм на бул .„Св.Кирил и Методиј” (до мисијата на ЕУ) во  центарот на Скопје, прекинато водоснабдување денеска имаат корисниците...
Хроника

Повреден пешак во центарот на Охрид

Вчера во 13.10 часот на булеварот „Туристичка” во Охрид, патничко возило „опел вектра”, со охридски регистарски ознаки, управувано од Џ.Н.(57) од Охрид удрило во пешак...
Хроника

Скопјанец повредил тинејџер во центарот на градот

Вчера околу 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Св.Кирил и Методиј“, патничко возило „сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(31)...
Вести Економија

Предупредувачки протест на тутунарите во центарот на Прилеп

МИА Агенција
Со механизација, низи тутун и масовност низ центарот на Прилеп, самоиницијативна група тутунари од Прилепско денеска излезе на, како што рекоа, предупредувачки протест, незадоволни од...
Хроника

Опожарена барака во Центарот за бездомноци во Чичино Село

МИА Агенција
Во Центарот за бездомници во Чичино Село синоќа избувнал пожар во една од социјалните бараки. Пожарот целосно е изгаснат утрово и нема повредени. Командантатот на...
Хроника

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција
Четириесет и седумгодишна жителка на Тетово вчера околу 21.30 часот во полиција пријавила дека во нивниот дом вооружени лица извршиле напад и кражба.  Таа била...
Хроника

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција
Двајца жители на Дебар и двајца на соседниот албански град Пешкопеја нешто по полноќ физички се пресметувале во центарот на Дебар,нарушувајќи го јавниот ред и...
Хроника

Градежен работник се повредил во центарот на Скопје

Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека Д.Ј.(28) од Скопје, додека изведувал работни задачи во градежна фирма на ул.„Јордан Мијалков“, паднал...