5 C
Скопје

Крај на романсата на најпознатата тениска двојка: Во Мелбурн пристигнаа заедно, си заминаат одвоено

Елина Свитолина и Гаел Монфилд, најпознатиот тениски пар, веднаш по завршување на Австралија Опен ја прекинаа двегодишната романса.

Тие заедно пристигнаа во Австралија и пред задолжителниот карантин порачаа дека ќе им биде многу тешко да бидат одвоени еден од друг, а потоа Украинката по своите дуели му испаќаше љубовни пораки на Монфилс, но по завршување на грен слем турнирот, тие ја изненадија јавноста.

Одлуката беше неверојатно тешка бидејќи и понатаму чувствуваме љубов еден кон друг. Но, ние во исто време сме и најдобри пријатели кои сфатија дека е потребно да си дадеме малку простор, односно да си помогнеме еден на друг и да живееме најдосадни и исполнети животи колку што е тоа возможно – стои во заедничата порака на Свитолина и Монфилс.

Прочитајте и...  Европските медиуми го одбележаа историскиот успех на Ѓоковиќ, признание дојде и од Швајцарците

Елина Свитолина на Австралија Опен дојде до четвртфиналето, додека Монфилс својот настап го заврши уште во првото коло.

Поврзани вести

Владимир Глигоров ќе ја води екипата на Металург

Слободен печат

Дали Јувентус ќе избегне елиминација од Лигата на шампионите?

Слободен печат

Конте: Не чувствувам дека титулата ми е во „џеб“, таму имам само 40 евра!

Слободен печат

Митревски: Сите да му дадеме поддршка на новиот стручен штаб

Слободен печат

ВИДЕО: Интер сигурно чекори кон титулата во Серија А

Слободен печат

ИОК и забрани на Белорусија да учествува на Олимписките игри во Токио

Слободен печат

Остави Коментар