Крадец од Битола фатен при кражба на 260 литри нафта 

Ноќеска во 5.15 часот на улицата „Македонска Фаланга” во Битола, полициски службеници го уапсиле битолчанецот И.М.(48) од Битола. Тој бил затекнат при кражба на нафта од резервоарот на парно греење во средното медицинско училиште. Кај него биле пронајдени 12 туби со вкупно 260 литри нафта. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава.
Видео на денот