Tag : кражба

Магазин Магазин слајдер Сцена

Српски пејач фатен на безбедносните камери како краде мобилен телефон (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Српскиот пејач Сејо Калач на 25 март минатата година беше уапсен откако беше фатен како на бензиска пумпа во Хрватска краде мобилен телефон. До кражбата...
Вести Свет

Во Италија полицаец загина гонејќи крадци кои сакале да откорнат банкомат, вака колегите се простија од него пред неговите деца и сопругата (ВИДЕО)

Слободен печат
Српски државјанин е уапсен во Италија со тројца роднини во обид да ограбат банка и убиле полицаец во кој се забиле со автомобилот при бегството....
Живот Магазин Магазин слајдер

Објавена снимка од кражба на вредна слика на Ван Гог (ВИДЕО)

Слободен печат
Сликата на Винсент Ван Гог „Пролетна градина“, украдена е на 30 март од музејот Сингер Ларен во Холандија, а сега е објавена снимка од безбедносните...
Вести Регион

Додека лекарите се борат за животите на пациентите, крадец ограбувал доктори

Слободен печат
Српското Министерство за внатрешни работи уапси 36 годишен маж кој ограбил лекар, додека тој вршел преглед на заболен пациент во својата ординација. Настанот се случил...
Магазин Магазин слајдер

Украден пиштолот од легендарните серијали за „Џејмс Бонд“!

Слободен Печат
Големата кражба се случила на приватниот имот Алдерсбрук во северната страна на Лондон, на 23 март понеделник. Поточно станува збор за 5 пиштоли кои се...
Вести Регион

Србија: Со автомобил удриле во ѕид на менувачница и украле сеф со околу 17 илјади евра

Слободен печат
Припадниците на српското МВР во Нови Сад уапсиле две лица на 22-годишна возраст и едно 26-годишно лице, поради основано сомниение дека извршиле тешка кражба. Полицијата...
Вести Свет

Украдени 50.000 маски за лице од магацин за медицински материјали во Келн

МИА Агенција
Непознати лица украле 50.000 маски за лице од магацин за медицински материјали и заштитна опрема во германскиот град Келн. Кражбата била забележана вчера утрото од...
Хроника

Непознати сторители ги украле парите за обнова на црквата „Св.Спас” во село Владимирово

Слободен печат
Непознати сторители ги украле парите за обнова на црквата „Св.Спас” во беровско Владимирово. Кражбата е извршена со кршење на влезната врата, а истата како што...
Хроника

Тетовец ограбен од свој роднина, полицијата го пронајде и крадецот и накитот

Слободен печат
Рано утрово околу 02.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.Д.(28) од с.Челопек, тетовско, поради сомнение дека на претходниот ден извршил...
Вести Економија

Се поголеми злоупотребите на криптовалутите: Загубите скокнаа за 160 проценти

Слободен печат
Загубите предизвикани од злоупотреба на криптовалутите, скокнаа на 4,52 милијарди американски долари минатата година, поради тоа што се зголемија кражбите во тој пазар. Од друга...