• кражба

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

Денеска во полициска станица во СВР Скопје, во присуство на родител и адвокат, бил извршен службен разговор со 17-годишник од Скопје. Малолетникот се сомничи дека на 22.09.2022 извршил кривично дело „тешка кражба на дрзок начин”, при што од малолетник одзел мобилен телефон. За случајот е известен дежурен Јавен обвинител и по негово документирање против сторителот …

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава Read More »