-8 C
Скопје

Коронавирусот го одложи НБА „Ол-стар“ викендот во Индијанаполис!

Управата на НБА лигата и Индијана Пејсерс објавија дека „Ол-стар“ викендот, кој првично беше закажан за февруари 2021 година во Индијанаполис, ќе се одржи во 2024 година.

Конкурсот е одложен поради пандемијата на коронавирусот. Викендот на сите ѕвезди требаше да се одржи од 12 до 14 февруари 2021 година.

– Иако сме разочарани што Ол Стар мечот нема да се одржи во Индијанаполис во 2021 година, ние сме среќни што градот ќе биде домаќин на настанот во 2024 година – рече комесарот на лигата, Адам Силвер.

Следното Ол Стар натпреварување ќе се одржи во 2022 година во Кливленд, додека во 2023 година домаќин ќе биде Солт Лејк Сити.

Индијанаполис ќе биде домаќин од 16 до 18 февруари 2024 година, по вторпат во историјата, по 1985 година.

Прочитајте и...  Австралија ги одби сите барања на Ѓоковиќ!

Поврзани вести

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат

Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Слободен печат

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

Слободен печат

Брестовац: Бековите беа навистина добри, во вториот дел ја подобривме одбраната!

Слободен печат

Остави Коментар