Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Финансиската ситуација на Роберт Де Ниро се влошила поради пандемијата на коронавирусот, велат неговите адвокати, одговарајќи на финансиските барања на неговата поранешна сопруга.

Прославениот холивудски актер Роберт Де Ниро (76) е во процес на бракоразводна парница од 11 години помладата Грејс Хајтауер.

Парот потврди дека се разведува во 2018 година по 21 година брак, а Грејс по судски пат побара месечниот лимит на кредитната картичка „American Express“ да и се врати од 50.000 долари на 100.000 долари.

Но, актерската финансиска ситуација е влошена, а поради тоа и лимитот е намален.

Фото: Профимедиа

Освен со намалувањето на лимитот Де Ниро поранешната сопруга ја налутил и поради тоа што на неа и децата, осумгодишната ќерка Хелен и 21-годишниот Елиот, им го забранил пристапот во домот во Њујорк.

Прочитајте и...  Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Адвокатката на Де Ниро, Каролин Краус вели дека приходите се намалени поради затворањето на ланецот ресторани „Nobu“ и хотелот „Greenwich“, чиј сопственик е актерот.

Во предбрачниот договор на Де Ниро и Хајтауер пишува дека тој мора да и исплати милион долари секоја година кога ќе заработи 15 милиони долари или повеќе, а доколку приходите му опаднат, на неа и се намалува исплатата. Оваа година тој во најдобар случај би можел да заработи 7,5 милиони.

Фото: Профимедиа, Роберт Де Ниро со поранешната сопруга Грејс Хајтауер

Но сепак пореален е износот од 2,5 милиони во 2020 и 2021 година.

Поради тоа Де Ниро драстично ги намалил трошоците. Судот одлучил да се одржи кредитниот лимит од 50.000 долари, но актерот на поранешната сопруга ќе мора да и даде дополнителни 75.000 долари за таа да може да плати куќа за одмор за себе и нивните две деца.

Прочитајте и...  Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат