7 C
Скопје

„Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган“ – Кејт револтирана донела нова одлука

На големо се анализира постапката на Кејт Мидлтон која тужела еден магазин.

Имено, минатиот месец беше објавена статија за војвотката Кејт во магазинот „Tatler“ , поради која семејството поднесе тужба, а во неа беа објавени детали од нејзиниот однос со остатокот од семејството кои во последно време се почесто се анализираат.

Експертот за кралски семејства, Данкан Ларкомби зборувал за оваа ситуација.

Споменатата статија која ѝ засметала на војвотката поради која одлучила да го тужи магазинот, истакнала неколку факти за нејзиниот однос со Меган Маркл, а тоа на Кејт посебно ѝ засметало.
Анонимен извор близок на семејството открил дека на Кејт ѝ е преку глава од спoредување со Меган, која повеќе не е дел од нивното семејство.

Прочитајте и...  Принцезата Алис од Батенберг: Изгубените години со синот, мајката на принцот Филип ги надокнади дури при крај на животот

Откако покренала тужба против споменатиот магазин, Кејт донела одлука.

„Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган“, била одлуката на војвотката од Кембриџ.

Според зборовите на Данкан, Кејт силно посакува да ги запре постојаните споредувања помеѓу неа и Меган и смета дека медиумите отишле предалеку.

Поврзани вести

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

Остави Коментар