„Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган“ – Кејт револтирана донела нова одлука

На големо се анализира постапката на Кејт Мидлтон која тужела еден магазин. Имено, минатиот месец беше објавена статија за војвотката Кејт во магазинот „Tatler“ , поради која семејството поднесе тужба, а во неа беа објавени детали од нејзиниот однос со остатокот од семејството кои во последно време се почесто се анализираат. Експертот за кралски семејства, …

„Ќе го тужам секој кој ќе ме спореди со Меган“ – Кејт револтирана донела нова одлука Read More »