Кајакарите Спасиќ, Златаров и Небиовски во Словенија на европскиот куп

Нашиот кајакар Љубомир Спасиќ е моментно на припреми во Валона (Албанија) каде што ја темпира формата пред наредните предизвици.

Спасиќ заедно со Александар Златаров и Енис Небиовски на 30 септември ќе заминат за Словенија на европскиот куп како претставници на македонскиот кајак.

Воедно овој европски куп е во рамките на европската асоцијација за кајак во дисциплината спуст каде што треба да се одржат оет натпревари од кои најдобрите три пласмани се земаат за вкупниот ранг на бодовната листа.

Првиот се одржа во Чешка Буџевица, останатите треба да се одржат во месец ноември во Македонија и Босна и Херцеговина и претстојниот во Словенија на реката Купа во Осилница.


Прочитајте и...  ВИДЕО: Барса пукна „петарда“, Рашфорд им пресуди на париските „светци“!

Поврзани вести

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

Слободен печат

Нови случаи на коронавирус во ракометниот клуб Пролет

Слободен печат

Обложувалниците го предвидуваат новиот шампион во Лига Европа!

Слободен печат

Порто оптимист дека може да ги освои бодовите во Скопје!

Слободен печат

Гатузо: Елмас и натаму позитивен на ковид-19!

Слободен печат

Куп: Вардар и Работнички елиминирани, Шкендија во четвртфиналето

Слободен печат

Остави Коментар