8 C
Скопје

Јувентус со интерес за напаѓач на Арсенал

Француските и италијанските медиуми информираат дека „Старата дама“ ги започна првите разговори со цел да го обезбеди потписот на Александр Лаказет.

Иако Аркадиуш Милик и Един Џеко остануваат главни приоритети на Јувентус како замена за Гонзало Игуаин, според „Л`Екип“ актуелниот италијански шампион ја следи и ситуацијата со напаѓачот на Арсенал.

Лаказет во лондонскиот клуб дојде за 53 милиони евра од редовите на Олимпик Лион. Оваа сезона запиша 12 голови и шест асистенции во 33 натпревари и има уште две години од важечкиот договор со „топчиите“.

Но, според „Ле10спорт“ и „Калчомеркато“, овој француски репрезентативец е подготвен да го напушти Арсенал.

Составот на Микел Артета денеска ќе го игра полуфиналниот натпревар од ФА купот на „Вембли“ стадионот против Манчестер сити.

Прочитајте и...  Митревски се прости од Кинтана: Ти благодарам за се...

Поврзани вести

ВИДЕО: Што се случува со Куман, повторно среде прес конференција му тече крв од носот

Слободен печат

Митревски се прости од Кинтана: Ти благодарам за се…

Слободен печат

Откриено колку пари бара Надал за настап на помалите турнири

Слободен печат

Започна трката за Халанд, Челси е првиот тим кој ќе понуди повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Хамилтон: Се додека дишам, ќе се борам за промени

Слободен печат

ВИДЕО: Перо Антиќ: Доколку не им се допаѓам на клубовите, ќе си заминам

Слободен печат

Остави Коментар