5 C
Скопје

Tag : аркадиуш милик

Спорт Фудбал

Жиру ќе му биде соиграч на Кристијано Роналдо!?

Слободен печат
Според британскиот „Скај“, Јувентус сака во овој зимски период да го обезбеди потписот на Оливие Жиру, досегашниот играч на Челси. 34-годишниот Французин е во најтесниот...
Спорт Фудбал

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат
Преговорите кои траеја неколку недели и иако во одредени моменти изгледаше дека се ќе падне во вода, вечерва конечно завршија и Јувентус, Наполи и Рома...
Спорт Фудбал

Гатузо: Милик си оди од Наполи, Кулибали може да остане!

Слободен печат
Тренерот на италијанскиот клуб Џенаро Гатузо потврди дека Аркадиуш Милик е надвор од составот, но Калиду Кулибали нема да си оди освен доколку клубот не...
Спорт Фудбал

Јувентус со интерес за напаѓач на Арсенал

Слободен печат
Француските и италијанските медиуми информираат дека „Старата дама“ ги започна првите разговори со цел да го обезбеди потписот на Александр Лаказет. Иако Аркадиуш Милик и...
Спорт Фудбал

Во Наполи бесни, на повидок нов случај Игуаин

Слободен печат
Милик ја запечати судбината на Јувентус во пенал рулетот во финалето на Купот на Италија, го даде последниот гол и му го донесе трофејот на...
Спорт Фудбал

Страшно трио ќе ја напаѓа Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Два натпревари кои што се многу важни за македонската репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година. Селекторот Игор Ангеловски се очекува в...