Tag : един џеко

Спорт Фудбал

Паратичи потврди: Нема договор со Суарез, не е само Џеко опција!

Слободен печат
Иако најавите беа дека шампионот во Серија А постигна личен договор со уругвајскиот репрезентативец, на крајот Јувентус одлучи да се откаже од намерата да биде...
Спорт Фудбал

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат
Преговорите кои траеја неколку недели и иако во одредени моменти изгледаше дека се ќе падне во вода, вечерва конечно завршија и Јувентус, Наполи и Рома...
Спорт Фудбал

Ништо од Суарез и Џеко: Пирло брка напаѓач кого одлично го познава!

Слободен печат
Италијанскиот шампион и натаму е во потрага по искусен играч кој што ќе биде вистински голгетер за наредните години, а сегашниот тренер Андреа Пирло има...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Босанците останаа непоразени во Фиренца, минимален триумф за „лалињата“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Репрезентацијата на БиХ успеа да остане непоразена на стартот од новото издание од Лигата на нации и тоа на гостувањето во Фиренца  кај Италија играјќи...
Спорт Фудбал

Јувентус и Џеко се договорија

Слободен печат
Оваа вест ексклузивно ја објави добро информираниот новинар Танкреди Палмери кој исто така објави дека е постигнат договор помеѓу клубовите. Јувентус се согласи да и...
Спорт Фудбал

Јувентус со интерес за напаѓач на Арсенал

Слободен печат
Француските и италијанските медиуми информираат дека „Старата дама“ ги започна првите разговори со цел да го обезбеди потписот на Александр Лаказет. Иако Аркадиуш Милик и...
Спорт Фудбал

Рома сака да го задржи Џеко до крајот на кариерата

Слободен печат
Иако пред една година изгледаше дека трансферот на репрезентативецот на БиХ во Интер е готова работа, но двата клупа не успеаја да се договорат за...
Спорт Фудбал

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат
Можно е шпанскиот интернационалец наредното лето да ја напушти екипата на Атлетико Мадрид. Како што пренесува весникот „Мундо Депортиво”, Рома покажува голем интерес да ги...
Забава Магазин Спорт Фудбал

Интересно: Семејствата на Меси и на Џеко како семејството на Хомер Симпсон (ФОТО)

Слободен печат
Италијанскиот уметник Рино Русо со новиот цртеж ги воодушеви фановите на босанскиот фудбалер Един Џеко и неговото семејство. Тој го прикажа семејството Џеко како ликовите...
Спорт Фудбал

Римската „волчица“ го купува Игуаин!?

Слободен печат
Рома се подготвува за претстојната сезона во Серија А каде што на стартот од шампионатот ќе игра против Џенова на нашиот Горан Пандев. Според „Кориере...
MacedonianAlbanianBulgarian