Јелена Јанковиќ ужива во тениска пензија (ФОТО)

Последниот дуел на Јелена Јанковиќ на тениските терени беше во август 2017 година кога загуби од Петра Квитова на УС Опен, а во меѓувреме е избришана од ВТА ранг листата, иако официјално не објави дека заминува во пензија.

https://www.instagram.com/p/Bmd66yEA-O3/?utm_source=ig_web_copy_link

Јанковиќ беше прва на ВТА ранг листата во 2008 година каде се задржа неколку недели но не освои ниту еден Гран слем турнир.
Таа само од наградите на тениските турнири 19 милиони долари и сигурно уште толку од спонзорите бидејќи долго време беше меѓу најдобрите топ 10 тенисерки.

https://www.instagram.com/p/BuqaNCigbA5/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BlQr9yzg7RP/?utm_source=ig_web_copy_link

Бидејќи веќе не настапува на турнири, Јелена Јанковиќ ужива во животот кој го поминува во патувања и одмори на атрактивни дестинации.

Прочитајте и...  ЛШ: Мурињо без „напад“ на Лајпциг, Аталанта домаќин на Валенсија!

https://www.instagram.com/p/BkzlI8kAg1F/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/BkvYDDlAROt/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 9 =

Прочитај повеќе

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат

Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Слободен печат