6 C
Скопје

„Инстаграм“ воведува нова опција – „Live Rooms“

Се чини дека големата популарност на апликацијата „TikTok“ и покрај бројните критики во изминатиов период упатени кон истата, како и појавата на нови социјални мрежи, како што е платформата за аудио разговор „Clubhouse“ ги „принудија“ и „Инстаграм“ да воведат нешто ново.

Оваа популарна платформа ја подобри својата постоечка „Live“ фунцкија, што сега ќе им овозможи на корисниците пренос во живо со повеќе од двајца во еден повик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SALTY PEPPER (@saltypeppercreative)

Од „Инстаграм“ се надеваат дека корисниците ќе ја користат новата опција за објавување интервјуа, ток-шоуа, групни туторијали, како и различни форми на музичка соработка.

Новата опција „Live Rooms“ е достапна веќе неколку дена, така што сите корисници на „Инстаграм“ би требало да добијат известување до крајот на неделава, пишува „Engadged“.

Прочитајте и...  Редовно пијте јогурт или кефир: Научниците за прв пат откриваат механизам со кој пробиотиците можат да штитат од патогени инфекции

Зголемувањето на бројот на луѓе на „Live“ пренос е интересен начин за креаторите на содржини да стапат во контакт со поголем број гледачи, што секако може да го зголеми и нивниот број на редовни следбеници.

Поврзани вести

Боби Браун за врската со Витни: Прекумерно се дрогиравме и опивавме

Слободен печат

Редовно пијте јогурт или кефир: Научниците за прв пат откриваат механизам со кој пробиотиците можат да штитат од патогени инфекции

Слободен печат

Хороскопски знаци кои обожаваат прегратки – Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Слободен печат

ВИДЕО | Џим Џармуш сними краток филм за модната куќа „Сен Лоран“: Нереален, мрачен, но и многу шик!

Слободен печат

Почина Хелен Мекрори ѕвездата од „Peaky Blinders“

Слободен печат

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Слободен печат

Остави Коментар