ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Мал Јапонец го „копира“ Федерер (ВИДЕО)

Роже Федерер кој повеќе од 20 години домионира на тениските терени, дефинитивно е најзаслужен за големата популарност на тенисот во светот. Освен зголемениот број на тениски фанови и заработката од турнирите, Федерер е инспирација за милиони млади дечиња да се обидат да тргнат по неговите стапки.

Еден од тие кои сакаат да го наследат Федерер во иднина е младиот Јапонец Јуносуке кој тренира тенис и нормално идол му е Швајцарецот, а сега има и видео на Инстаграм со кое стана вистински хит.

Имено, неговиот татко го снимаше додека Јуносуке го гледаше настапот на Федерер на Мастерсот во Лондон и го имитира секое негово движење и удар.

 

 

Прочитајте и...  Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат