ГОЛЕМ И ВО ПОРАЗ: Попович со респект за Србија и Богдановиќ! (ВИДЕО)

Не е познато за што поточно, но јасно е дека тоа беше потег полн со почит спрема големиот играч. Тој после мечот, сосема очекувано, во прв план го истакна Богдан Богдановиќ кој реализираше 28 поени и делуваше незапирливо.

Откако успеа Србија да ја совлада репрезентацијата на САД на СП во Кина во разигрувањето за пласман од 5-8 место, селекторот на Американците Грег Попович направи еден одличен гест.

– Србија е репрезентација полна со талентирани играчи, одлично предводена од Ѓорѓевиќ, кој навистина добро соработува со кошаркарите. Не ни беше лесно со селекција која има млади, а искусни кошаркари. Богдановиќ беше одличен – рече Попович, селекторот на САД.

Прочитајте и...  Фудбалер од Премиер лигата обвинет за силување, девојката била дрогирана

И ова навистина покажува колкав е успехот на Србите и почитта на САД спрема нив. И тоа каков респект во пресметката помеѓу двете најуспешни кошаркарски репрезентации во светот со по пет светски титули.

Прочитај повеќе

Корона идиоти – фудбалери на Севиља правеле забава во карантин, а фотографиите ги објави сопруга на еден од нив

Слободен печат

Новиот протокол за Серија А: Брзи тестови за корона, 300 луѓе на натпревар…

Слободен печат

Претседателот на Лион лут како рис: Се чувствувам како идиот

Слободен печат

Неверојатна сцена во Романија, министер даваше изјава облечен само по гаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

На ПСЖ му здосадија игрите на Мауро и Ванда, си најде нов екстра напаѓач во Англија

Слободен печат

Сопругата Ана е тајната на успехот на најдобриот напаѓач на светот, Роберт Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајсториште, даде четири гола за 13. минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Несторовски потврди имал разговори за трансфер во Црвена звезда

Слободен печат

Најцрниот ден во фудбалската историја: Поништен гол однесе во смрт дури 328 човечки животи (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед го отпиша Погба, на чекор од ангажман на шпански репрезентативец

Слободен печат

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Слободен печат

Чикаго ни прати Плејбој зајачици ноќта пред натпревар

Слободен печат