Tag : мундобаскет 2019

Кошарка Спорт

АМЕРИКАНСКИ КОМИЧАР ГИ ПРОВОЦИРА: Која е разликата меѓу јогурт и Србите?

Слободен печат
После победата на Србија со 94:89 против САД за пласман на Светското првенство во Кина, социјалните мрежи гореа од реакции, а една на Кевин Кленси...
Кошарка Спорт

МУНДОБАСКЕТ Митев за „Слободен печат“: Во финалето лично навивам за Аргентина!

Фидан Коминовски
Боби Митев ексклузивно за „Слободен печат“ го сподели своето размислување во пресрет на последните два денешни натпревари на Светското првенство во Кина. Во Пекинг се...
Кошарка Спорт

ГОЛЕМ И ВО ПОРАЗ: Попович со респект за Србија и Богдановиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Не е познато за што поточно, но јасно е дека тоа беше потег полн со почит спрема големиот играч. Тој после мечот, сосема очекувано, во...
Кошарка Спорт

ЃОРЃЕВИЌ ЛЕГЕНДА: Еве зошто загубиле од Аргентина, а потоа ги НАСМЕА сите!

Слободен печат
Александар Ѓорѓевиќ, селекторот на српската кошаркарска репрезентација после победата над САД (94:89) ги истакна причината поради која беа подобри од Американците, но и говореше за...
Кошарка Спорт

Шпанија е вториот полуфиналист на Мундобаскет (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако претходно Аргентинците први обезбедија настап во полуфиналните борби, тоа го направи и селекцијата на Шпанија која ја забележа и шестата победа по ред на...
Кошарка Спорт

Еве со кои 12 играчи Србија ќе атакува на светското злато

Слободен печат
Тие имиња што досега се најавуваа, денеска се и официјални во конечниот список на Србија за учеството на Светското првенство во Кина. Теодосиќ поради повреда...