АМЕРИКАНСКИ КОМИЧАР ГИ ПРОВОЦИРА: Која е разликата меѓу јогурт и Србите?

После победата на Србија со 94:89 против САД за пласман на Светското првенство во Кина, социјалните мрежи гореа од реакции, а една на Кевин Кленси особено ги налути Србите. „Загубивме од Србија во кошарка? Имаат ли тие воопшто храна во Србија? – напиша блогерот.

– „Ги јадеме Американците за доручек“ – се пошегуваа некои Срби, други започнаа да навредуваат. Но, тој продолжи да провоцира, а помеѓу останатото Србите ги праша дали дури сега ги открија „БекСтрит Бојс“ и порача дека ќе се извини за своите твитови кога баш сите Срби ќе се извинат за смртта на 16 милиони во Првата светска војна.

Но, Кленси тука не застана. „Знаете ли која е разликата помеѓу јогурт и Србите? Јогуртот не е одговорен за геноцидно однесување и Првата светска војна“, беше еден од неговите многубројни твитови на темата Србија.

Прочитајте и...  После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Во сличен ритам и денеска продолжи да ги „трола“ Србите, а во меѓувреме Кленси се пофали со повеќе од 1000 нови пријатели – од Србија.

Прочитај повеќе

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат