Tag : грег попович

Кошарка Спорт

Нова моќна порака на Попович: Нашата историја е лага

Слободен печат
Најтрофејниот активен тренер во НБА лигата, Грег Попович уште еднаш испрати моќна порака во борбата против расизмот и полициската бруталност. Попович повторно реагира на убиството...
Кошарка Спорт

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер ја најави можноста за донесување на вакво правило, откако вчера беше одлучено дека сезоната ќе продолжи на 31. јули...
Останатo Спорт

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат
Грег Попович, еден од најдобрите тренери во историјата на НБА лигата, даде свое мислење за состојбата во САД во која веќе неколку дена низ повеќето...
Кошарка Спорт

Сите сакаат на Олимпијада: Леброн, Кари, Харден, Вестбрук, Дурант..! (ФОТО)

Слободен печат
Предводени од ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, освојувач на три олимписки медали, девет членови од златниот олимписки тим во 2016 година, седум златни...
Кошарка Спорт

НБА лигата е досадна, се се сведува на шутирање тројки

Слободен печат
Тренерот на Сан Антонио спарс, Грег Попович не е задоволен од тоа што го гледа во последните години во најсилното и најквалитетното кошаркарско натпреварување. Попович...
Кошарка Спорт

ПОПОВИЌ Е ЛЕГЕНДА: Јас и Ѓорѓевиќ сме е*ени лузери

Слободен печат
Наместо да играат во финалето и да се борат за шампионската титула, селекциите на Србија и на САД вчераа играа за пласман од 5. до...
Кошарка Спорт

ГОЛЕМ И ВО ПОРАЗ: Попович со респект за Србија и Богдановиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Не е познато за што поточно, но јасно е дека тоа беше потег полн со почит спрема големиот играч. Тој после мечот, сосема очекувано, во...
Кошарка Спорт

Попович: Моите момци се подготвени за борба со суперхеројот

Слободен печат
Селекторот на репрезентацијата на САД, Грег Попович им даде еден одмор на своите кошаркари пред дуелот со Грција во кој ги очекува пресметка со „суперхеројот“,...
Кошарка Спорт

Кузма не оди на Мундобаскет, САД го објави конечниот список

Слободен печат
После изненадувачкиот пораз во Мелбурн од репрезентацијата на Австралија во контролен меч, денеска е објавен конечниот список на играчи на кои ќе смета Попович за...
Кошарка Спорт

Попович им забрани мобилни телефони на НБА ѕвездите

Слободен печат
Грег Попович, селекторот на репрезентацијата на САД, одлучи да ја подобри атмосферата помеѓу кошаркарите и им забрани да користат мобилни телефони за време на заедничките...