Tag : светско првенство кина

Кошарка Спорт

ГОЛЕМ И ВО ПОРАЗ: Попович со респект за Србија и Богдановиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Не е познато за што поточно, но јасно е дека тоа беше потег полн со почит спрема големиот играч. Тој после мечот, сосема очекувано, во...
Кошарка Спорт

Шпанија е вториот полуфиналист на Мундобаскет (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако претходно Аргентинците први обезбедија настап во полуфиналните борби, тоа го направи и селекцијата на Шпанија која ја забележа и шестата победа по ред на...
Кошарка Спорт

Еве со кои 12 играчи Србија ќе атакува на светското злато

Слободен печат
Тие имиња што досега се најавуваа, денеска се и официјални во конечниот список на Србија за учеството на Светското првенство во Кина. Теодосиќ поради повреда...