Tag : богдан богдановиќ

Кошарка Спорт

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Слободен печат
Богдан Богдановиќ, репрезентативецот на Србија, одлучи од наредната сезона да ги брани боите на Атланта хокс. Досегашниот играч на Сакраменто кингс потпиша договор на четири...
Кошарка Спорт

Богдановиќ доби 72 милиони долари од Атланта, на потег се „кралевите“

Слободен печат
Богдановиќ е ограничено слободен играч што значи дека Сакраменто има рок од 48 часа да ја израмни понудата на Атланта и да остане „кралскиот“ дрес...
Кошарка Спорт

Пропаѓа трансферот на Богдановиќ во Милвоки

Слободен печат
Влијателниот новинар на ЕСПН, Адријан Војнаровски кој и ја најави размената, сега пренесува дека Сакраменто и Милвоки се надеваа оти ќе постигнат договор за размената...
Кошарка Спорт

Милвоки прави шампионски тим, потпиша Богдановиќ

Слободен печат
Богдановиќ својата НБА кариера ќе ја продолжи во Милвоки бакс, откако е договорено „потпис и трејд“ помеѓу двете екипи. Милвоки во замена за бекот на...
Кошарка Спорт

Започнува НБА лудилото, Дејвис останува во Лејкерс, Голден Стејт бркаат ол стар центар

Слободен печат
Како што пренесува новинарот Шемс Чаранија, Дејвис одлучи да остане во ЛА Лејкерс и да се обиде заедно со Џејмс да ја одбранат титулата. Кошаркарот...
Кошарка Спорт

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од НБА лигата играчите на Сакраменто го совладаа Њу Орлеанс со резултат 140:125 најмногу благодарение на феноменалната партија на Богдан Богдановиќ. Српскиот репрезентативец...
Кошарка Спорт

Комплетиран тимот на деценијата во Евролигата

Слободен печат
Кошаркарската Евролига денеска со објавувањето на последното име го комплетира тимот на деценијата за периодот од 2010-2020. Последен кој си обезбеди место во најдобриот тим...
Кошарка Спорт

„Марка“ состави дрим тим на кошаркари од Југославија кој може да ги совлада Американците

Слободен печат
Шпанскиот весник се позанимава со креирање на најсилниот тим од просторите на поранешната СФР Југославија кој би можел да го победи и дрим тимот, кошаркарската...
Кошарка Спорт

Филаделфија сака да ангажира „кралот“ Богдановиќ

Слободен печат
Богдан Богдановиќ многу лесно може да се случи да го напушти Сакраменто кингс најдоцна до февруари. Неговиот договор со „кралевите“ му истекува на крајот од...
Кошарка Спорт

Нов голем трансфер во Лос Анџелес Лејкерс!?

Слободен печат
Лос Анџелес Лејкерс успешно ја започна сезоната и моментно е првопласиран на Западот со фантастичен учинок од 24 победи и три порази. На тој начин...
MacedonianAlbanian