17.8 C
Скопје

Tag : александар ѓорѓевиќ

Кошарка Спорт

Откако по пауза од 20 години му ја донесе титулата, Ѓорѓевиќ си замина од Виртус

Слободен печат
Александар Ѓорѓевиќ и официјално повеќе не е тренер на Виртус Болоња. Само неколку дена откако го предводеше Виртус Болоња до шампионската титула која е прва...
Кошарка Спорт

Навивач со скутер го пренесе Ѓорѓевиќ до сала, тој му се оддолжи со победа над Милано

Слободен печат
Поранешниот селектор на Србија, а сега тренер на Виртус Болоња, Александар Ѓорѓевиќ, на интересен начин пристигна во салата пред одигрување на третиот натпревар од финалето...
Кошарка Спорт

Пресврт: Ѓорѓевиќ вратен на клупата на Виртус

Слободен печат
Вчера главна вест во кошаркарскиот свет беше отказот на Александар Ѓорѓевиќ во Виртус Болоња по поразот од Сасари во италијанскиот шампионат. Ваквиот потег на сопственикот...
Кошарка Спорт

Изненадување, Виртус го отпушти тренерот Александар Ѓорѓевиќ

Слободен печат
Отказот за поранешниот кошаркар, а сега тренер доаѓа само еден ден откако заработи исклучување поради острата реакција кон судиите на дуелот против Сасари. Покрај Ѓорѓевиќ,...
Вести Регион

Ѓорѓевиќ: На Србија и претстои долг процес за да се реализира договореното во Охрид

Слободен печат
За да се спроведе Договорот меѓу Србија, Македонија и Албанија, во делот поврзан со заедничките работни дозволи, Србија мора да го измени Законот за вработување...
Кошарка Спорт

После Ѓорѓевиќ, уште еден „удар“ за српската репрезентација!

Слободен печат
Марко Симоновиќ добро му оди на клупски план, еден од најзаслужните што Цедевита после едно продолжение го совлада ФМП и се пласираше во полуфиналето на...
Кошарка Спорт

Поранешен македонски селектор на клупата на Србија!?

Слободен печат
После завршувањето на настапот на Светското првенство во Кина и освојувањето на петтата позиција, селекторската клупа веднаш ја напушти Александар Ѓорѓевиќ после пет поминати години....
Кошарка Спорт

Ѓорѓевиќ и дефинтивно си заминува од селекторското столче

Слободен печат
Александар Ѓорѓевиќ повеќе нема да биде селектор на Србија. Тој ова прво им го соопштил на самите кошаркари и тоа по натпреварот за петтото место...
Кошарка Спорт

Кокошков нов селектор на Србија?

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Србија не успеа да ги оправда очекувањата на јавноста кај нашиот северен сосед но и на стручњаците, загуби во четвртфиналето и денеска...
Кошарка Спорт

ПОПОВИЌ Е ЛЕГЕНДА: Јас и Ѓорѓевиќ сме е*ени лузери

Слободен печат
Наместо да играат во финалето и да се борат за шампионската титула, селекциите на Србија и на САД вчераа играа за пласман од 5. до...