Ѓоковиќ налета на неочекувано друштво! (ФОТО)

Делегацијата на Дејвис куп репрезентацијата на Србија предводена од првата ѕвезда на тимот, Новак Ѓоковиќ престојува во Мадрид, а во престолнината на Шпанија наиде на необично друштво.

Во еден од рестораните во шпанскиот главен град српскиот тим налета на поранешните кошаркарски ѕвезди на Црвена Звезда, Стефан Јовиќ и Немања Дангубиќ.

Јовиќ со екипата на Химки му гостува на „кралскиот“ клуб, а Дангубиќ ги брани боите на локалнкиот Естудијантес.

Дали до средба меѓу двајцата кошаркари со Дејвис куп репрезентацијата на Србија се случи случајно или пак беше договорено не е познато.

Но, тоа е што е веќе познато в среда од 11.00 часот во рамките од групата А, Србија ќе го има првиот меч против Јапонија која претходно со 2:1 загуби од Франција.

Прочитајте и...  Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Прочитај повеќе

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат