Го оставила момчето и работата, а на пат околу светот друштво и прави најдобриот пријател (ФОТО)

Сидни Фербраш (24) е совршен пример дека соништата можат да станат реалност. Оваа девојка патува низ Америка со своето куче за кое вели дека и е најдобриот пријател.

Фото: Инстаграм

Работата ја заменила со хонорарна и сега работи на интернет. Својот кампер во кој веќе живее неколку месеци го преуредила сама, и како што вели, го прилагодила за номадскиот начин на живот. Вели дека работела три работи за да заработи доволно пари за комбето.

Фото: Инстаграм

По раскинувањето на долгогодишната врска таа одлучила да го промени својот живот. Нејзиното куче Ела и прави друштво, а оваа двочлена екипа има следбеници ширум целиот свет. Досега таа посетила дваесет земји.

Фото: Инстаграм

Најпрвин ја посетила Јужноафриканската Република.

„Сакам да се забавувам и за тоа сама на себе сум си доволна. По пат направив тринеделно истражување за безбедноста на жените ширум Јужноафриканската Република. Кога им ја соопштив својата одлука на родителите, тие останаа скаменети од шок. Сите беа загрижени, но јас знаев дека се ќе биде во ред“, наведува Сидни.

Прочитајте и...  Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)
Фото: Инстаграм

Вели дека таа после своето прво патување сфатила дека е родена за вакви патувања, а сега отворила и блог за своите патувања.

Фото: Инстаграм

„Вака планирам да живеам во текот на следните три до пет години. Помина една година од почетокот, а во следните две конечно ќе знам дали авантурата на тркала ќе биде мојот живот. Не знам што носи утрото и кога ќе запрам со патувањата, но не сакам сега да се оптоварувам со тоа“, објасни Сидни и додаде дека не се покајала за својата одлука.

Фото: Инстаграм

Од неодамна таа понела уште едно помало кученце со неа, па така сега таа и двајцата најдобри пријатели уживаат заеднички во патувањата.

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат

На кого Александар Тарабунов вели: „Дај ми“? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат