• Комбе

Најмалку 10 мртви во превртено комбе пренатрупано со мигранти во Тексас

Комбе, во кое загинаа десет лица во Тексас, било пренатрупано со 30 патници, двојно повеќе од дозволеното, а останатите 20 лица се повредени и се верува дека се илегални мигранти, јави државната полиција, пренесува Њујорк Тајмс. Несреќата се случила вчера, околу 16 часот по локално време, на автопатот 281 кај Енцино, околу 30 милји северно …

Најмалку 10 мртви во превртено комбе пренатрупано со мигранти во Тексас Read More »