И Тотенхем остана со „празни раце“

Износот на трансферот требаше да изнесува околу 70 милиони евра, но напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, нема да замине во Тотенхем.

Минатата сезона, Аргентинецот со Јувентус одигра 42 натпревари, постигна десет гола и оствари пет асистенции.

Според италијанските медиуми, Јувентус може да го продаде Дибала во друг клуб. Конкретен интерес за него покажува францускиот шампион ПСЖ, како и милански Интер.

Пауло Дибала претходно ја одби понудата на Манчестер јунајтед кој пак во меѓувреме се откажа од трката да го ангажира Марио Манџукиќ како „идеална“ замена за Ромелу Лукаку кој се пресели во Интер.

Кога сме веќе кај миланскиот клуб, нивниот досегашен играч Иван Перишиќ нема да направи трансфер во Рома.

Прочитајте и...  Аталанта е спектакуларна екипа

Прочитај повеќе

Јовановски останува претседател на ОФМ

Слободен печат

Бејл си игра мајтап со Реал, зема плата од 17 милиони евра за да спие на натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандал во ПСЖ, Нејмар му ја украде свршеницата на соиграч

Слободен печат

Геј играч од Премиер лигата: Фудбалот сè уште не е подготвен за нас

Слободен печат

Паметен потег: Навивач на Јунајтед наследството од 55.000 фунти го вложил на титула на Ливерпул

Слободен печат

Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јунајтед ги победи Сити и Челси, одличниот дефанзивец доаѓа на „Олд трафорд“?

Слободен печат

Англија завиена во црно: Почина легендарниот стопер, освојувач на СП

Слободен печат

Мурињо не се откажува од трофеите: Колку време им требаше на Клоп и Ливерпул?

Слободен печат

Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Слободен печат

Холандија во шок: Почина светска и европска шампионка во брзо лизгање

Слободен печат

Аталанта е спектакуларна екипа

Слободен печат