6 C
Скопје

Tag : марио манџукиќ

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

Слободен печат
Се одиграа три натпревари од 19 коло во Серија А, Милан на својот „Сан Сиро“ изненадувачки убедливо со 0:3 загуби од Аталанта. „Росонерите“ направија чекор...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ: Заедно со Манџукиќ ќе ги плашиме противниците!

Слободен печат
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ изрази задоволство од доаѓањето на Марио Манџукиќ на „Сан Сиро“. Хрватскиот напаѓач ја официјализираше соработката со „росонерите“, а во продолжението...
Спорт Фудбал

Манџукиќ и официјално нов член на Милан

Слободен печат
Хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ потпиша едногодишен договор со лидерот во Серија А со опција за продолжување на соработката за уште една година. Искусниот фудбалер ги...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Манџукиќ имаше успешни прегледи, наскоро потпис со Милан!

Слободен печат
Според италијанските медиуми Марио Манџукиќ имаше успешни лекарски прегледи и неговиот договор ќе го потпише во текот на утрешниот ден со „росонерите“. 34-годишниот Хрват во...
Спорт Фудбал

Манџукиќ на лекарски прегледи пред трансфер во Милан!

Слободен печат
Марио Манџукиќ во текот на утрешниот ден ќе ги има задолжителните лекарски прегледи, известуваат италијанските медиуми. Хрватскиот напаѓач е подготвен да се врати во Серија...
Спорт Фудбал

Барселона ја започна потрагата по замена за Фати, на листата има пет имиња

Слободен печат
Тинејџерската сензација на Барселона, Ансу Фати, вчера беше опериран поради што ќе ќе мора да отсуствува од фудбалските терени до април идната година, а ваквиот...
Спорт Фудбал

Ништо од трансферот: Локомотив Москва се обиде да го измами Манџукиќ

Слободен печат
Марио Манџукиќ ги прекина преговорите со Локомотив Москва бидејќи рускиот тим се обидел да го измами. Станува збор за клаузула во договорот за начинот на...
Спорт Фудбал

Манџукиќ и официјално нов фудбалер на Ал Духаил

Слободен печат
Иако утринава протекоа информации дека преговорите на Марио Манџукиќ со катарскиот прволигаш пропаднаа и тој се враќа во Серија А, неколку часа подоцна дојде до...
Спорт Фудбал

Манџукиќ од декември ќе тренира во Манчестер!?

Слободен печат
Според англиските и италијанските медиуми, Манчестер јунајтед веќе долго време го посакува искусниот напаѓач, иако обесштетувањето на италијанскиот шампион се покажуваше досега како превисоко, дури...
Спорт Фудбал

„Мирор“ го најде перфектниот напаѓач за Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Додека Манчестер сити, Ливерпул, а и Лестер без проблеми ја пронаоѓаат противничката мрежа, Јунајтед од овој аспект не можат да се пофалат. Недостатокот на голови...