9 C
Скопје

Манџукиќ и официјално нов член на Милан

Хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ потпиша едногодишен договор со лидерот во Серија А со опција за продолжување на соработката за уште една година.

Искусниот фудбалер ги помина лекарските прегледи уште во понеделникот, а веќе денеска Манџукиќ го задолжи „црвено-црниот“ дрес со бројот девет.

Манџукиќ во Милан доаѓа како слободен фудбалер откако ја прекина соработката со Ал-Духаил. Еден од првите фудбалери кои го поздрави доаѓањето на Хрватот во Милан е Златан Ибрахимовиќ.
– Среќен сум поради Марио бидејќи сега ние двајца ќе претставуваме страв и трепет за противничките одбрани – рече Ибрахимовиќ.

Ова за Манџукиќ ќе значи враќање во Серија А бидејќи пред да замине за Ал-Духаил, тој го носеше дресот на Јувентус. Претходно во кариерата има настапувано и за Динамо Загреб, Волфсбург, Баерн Минхен и Атлетико Мадрид.

Прочитајте и...  Новак Ѓоковиќ е историски број еден

Поврзани вести

Филиповски повеќе не е тренер Партизан

Слободен печат

АТП му честита на Новак со фотографија од него и сопругата во кревет

Слободен печат

Тошевски два месеци во аут, го пропушта турнирот на младата репрезентација во Анталија

Слободен печат

Спасителот на Барселона подготвува удар на Реал и Перез, им краде две засилувања

Слободен печат

Европските медиуми го одбележаа историскиот успех на Ѓоковиќ, признание дојде и од Швајцарците

Слободен печат

Познати датумите кога ќе играат Вардар и Веспрем во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Остави Коментар