иван перишиќ Archives - Слободен печат

Tag : иван перишиќ

Спорт Фудбал

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат
Иван Перишиќ нема долго време да се задржи во Баерн Минхен, тврди германскиот весник „Билд“ кој не греши кога станува збор за информациите поврзани со...
Спорт Фудбал

Алексис Санчез утре на лекарски прегледи

Слободен печат
Санчез на почетокот од 2018 година дојде на „Олд Трафорд“ како големо засилување и се промовираше како еден од најплатените фудбалери во Англија. Но, Чилеанецот...
Спорт Фудбал

Баерн Минхен го промовираше Кутињо (ФОТО)

Слободен печат
Информациите велат дека Барса од оваа позајмица профитирала 8.500.000 милиони евра, а наредното лето Германците ќе имаат опција да го откупат Бразилецот за сума од...
Спорт Фудбал

Перишиќ и официјално нов фудбалер на Баерн

Слободен печат
Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ и официјално е нов фудбалер на германскиот шампион, Баерн Минхен. Перишиќ во редовите на германскиот клуб доаѓа на едногодишна позајмица која...
Спорт Фудбал

Баерн Минхен ангажира хрватски репрезентативец

Слободен печат
Баерн Минхен конечно успеа да најде замена за Арјен Робен и Франк Рибери. Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ денеска ги помина лекарските прегледи и во следната...
Спорт Фудбал

Перишиќ не отпатува со Интер, оди на позајмица!

Слободен печат
Се очекува Перишиќ да се пресели во германскиот шампион за пет милиони евра со можност на крајот од сезоната да биде откупен за 20 милиони...
Спорт Фудбал

И Тотенхем остана со „празни раце“

Слободен печат
Износот на трансферот требаше да изнесува околу 70 милиони евра, но напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала, нема да замине во Тотенхем. Минатата сезона, Аргентинецот со...
Спорт Фудбал

Петте причини поради кои Интер го одби Мурињо

Зоран Спасоски
Жозе Мурињо отворено му се понуди на Интер да се врати на местото на успехот, имаше поддршка од Хавиер Занети, но на крајот беше одбиен....