• иван перишиќ

СП 2022: Каков успех за Перишиќ – подобри се само Меси и Мбапе

Во осминафиналето на Светското првенство во Катар по регуларните 90 минути резултатот на натпреварот Хрватска – Јапонија е 1:1, па мечот оди во продолженија. Откако Јапонците постигнаа водечки гол пред крајот на првото полувреме преку Даизен Маеда (43`), израмнија „коцкестите“ во 55 минута преку Иван Перишиќ. Така, Перишиќ учествуваше на вкупно 10 гола на 14 …

СП 2022: Каков успех за Перишиќ – подобри се само Меси и Мбапе Read More »