-4 C
Скопје

ФОТО: Уште како бебиња го воодушевија светот – Вака денес изгледаат близначките кои беа прогласени за најубави во светот!

Сестрите близначки Ава Мари и Лија Роуз Клемент уште како бебиња го освоија светот.

Нивните симетрични лица, зелените очи, светлата коса… се заедно им остави неверојатен впечаток на публиката која ја воодушевија со само неколку месеци. Тие две тогаш беа наречени најубавите бебиња на светот.

Фото: Инстаграм

Сестрите Клемет брзо ги направија и своите први чекори во модната индустрија, а денес имаат 10 години. Нивниот Инстаграм профил има дури два милиони следбеници.

Фото: Профимедиа

Иако нивната мајка воопшто не била воодушевена со идејата тие да станат детски модели, тие две, наводно, изразиле силна желба да застанат пред камерите.

Фото: Профимедиа

Тие две денес главно позираат на Инстаграм, а на својот Јутјуб канал јавно го поддржуваат и својот татко, на кој минатата година му е дијагностицирана леукемија.

Прочитајте и...  Колку ќе трае имунитетот по вакцинацијата: Две години или доживотно?
Фото: Инстаграм

 

Поврзани вести

Се породи пред пет месеци, а веќе сака пак да забремени: Софи Тарнер сака големо семејство

Слободен печат

Бекута им одржа лекција на колегите: Можеби ќе останеме без пари, но настапите не се повредни од ниту еден живот!

Слободен печат

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Слободен Печат

Остави Коментар