4 C
Скопје

Tag : бебиња

Вести Регион

Бебиња во Ариље заразени со коронавирус, немаат воспаление

Слободен печат
Здравствената состојба на четири бебиња, кои претходните денои во Ариље беа заразени со коронавирус е стабилно, изјави за Бета началничката на педијатриското одделение на Домот...
Вести Регион Слајдер

Во Албанија продолжува да коси „белата чума”

МИА Агенција
Податоците на Институтот за статстика – ИНСТАТ, покажуваат дека „белата чума” и понатаму коси во Албанија. Минатата година се родени 28.075 бебиња или околу 486...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Има 23 години, 11 деца и маж милионер: Сакам уште многу бебиња

Слободен печат
Кристина се надева дека ќе добие уште десетици мали деца благодарение на сурогат мајките. Таа и нејзиниот сопруг, руски милионер, сакаат големо семејство, а се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Парис Хилтон започна процес на ин витро оплодување: Сака да добие близнаци

Слободен печат
Парис Хилтон планира да го прошири своето семејство со дечиња. Познатата 39-годишна наследничка на империјата Хилтон започна процес на медицинско ин витро оплодување со цел...
Вести Македонија

Во Битола пет новородени бебиња, првото машко

Во Битола на 1 јануари се родија пет новороденчиња, а првото бебе е машко. Според востановената традиција, градоначалничката Наташа Петровска оствари средба со дежурниот медицински тим на...
Вести Регион

Србија со рекордно ниво на породувања од почетокот на пандемијата: Најмногу новороденчиња во последните 20 години

Слободен печат
На девет месеци од почетокот на пандемијата на коронавирус, во Србија е регистрирано рекордно ниво на породувања во однос на последните 20 години. Тоа го...
Вести Македонија

Заев: Се радувам што сме меѓу првите земји во светот со најголемо намалување на смртноста кај новороденчињата

Слободен печат
На Светскиот ден на предвреме родените деца, радосен сум дека оваа година сме меѓу првите земји во светот со најголемо намалување на смртноста кај новороденчињата,...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Уште како бебиња го воодушевија светот – Вака денес изгледаат близначките кои беа прогласени за најубави во светот!

Слободен печат
Сестрите близначки Ава Мари и Лија Роуз Клемент уште како бебиња го освоија светот. Нивните симетрични лица, зелените очи, светлата коса… се заедно им остави...
Вести Свет

Шокантни сознанија: Шишиња за бебињата испуштаат микропластика кога се загреваат

Слободен печат
Нова студија предупредува дека шишињата за бебиња испуштаат високо ниво на микропластични честички кога се изложени на високи температури. Научниците испитувале 10 типа на шишиња...
Вести Македонија Слајдер

УНИЦЕФ: Македонијa меѓу земјите со најголем пад на стапката на мртвородени деца

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека според најновиот извештај на УНИЦЕФ, Република Северна Македонија е меѓу првите три земји во светот со најголем пад на стапката...