19 C
Скопје

ФОТО | Таа старее како вино: Селма Хајек со прекрасни фотографии им се заблагодари на следбениците!

Славната актерка на 55 години ги воодушеви своите следбеници со нова фотографија во прекрасен деколтиран фустан…

Мексиканско-американската актерка Селма Хајек (54) со својот изглед во 55-та година од животот ги воодушеви најверните обожаватели и се пофали пред огромниот број на следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Имено, славната актерка се уште мами воздишки ширум светот со својот изглед, а овој пат во зелен лелеав фустан го истакна своето бујно деколте.

Селма изгледа фантастично за своите години – има совршено деколте, тенок стук и младолико лице, а на добриот изглед можат да и позавидат и двојно помладите жени.

За оваа прилика таа носеше бисерен ѓердан околу вратот, додека долгата коса ја пушти преку рамената. На лицето има блага шминка, а на ушите носеше бисерни обетки со кои го надополни изгледот.

Фото: Инстаграм

Таа ги подигна рацете во височина и покажа колку е силна, а им се заблагодари и на следбениците на Инстаграм на силната поддршка.

Фото: Инстаграм

„17 милиони следбеници“, напиша Селма во описот на фотографијата покрај која ги додаде ознаките „љубов“, „ благодарна“, „17“ и „зелено“.

Фото: Инстаграм

„Најдоброто деколте на сцената“, „Селма стареееш како добро вино“, „Навистина е лудо колку добро изгледаш“, се само мал дел од коментарите кои беа исполнети со пофалби.

Поврзани вести

Најдобрите македонски диџеи: 9 мај – резервиран за „Фјужн фестивал“

Слободен Печат

Актерот Метју Пери флертувал со 19-годишна девојка: Дали сум стар колку татко ти?!

Слободен Печат

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Лиам Хемсворт на чекор до веридба со Габриела: Тој е подготвен повторно да биде сопруг, ја преболи Мајли Сајрус

Слободен Печат

Остави Коментар