14 C
Скопје

Tag : вино

Магазин Магазин слајдер Сцена

Камерон Дијаз за напуштањето на глумата: Тоа беше мојата најдобра одлука!

Слободен печат
Камерон Дијаз глумеше во бројни познати филмови, а последната своја улога ја одигра во 2014 година во адаптацијата на мјузиклот „Annie“. Во неодамнешното интервју за...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Вучиќ им се извини на винарите од Истра што виното им го нарече: Ѓубре и одвратно

Марина Дамческа
Српскиот претседател Александар Вучиќ им се извини денеска на сите винари од Истра поради изјавата дека истарската малвазија е „одвратно вино“. Вучиќ им се извини...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одберете совршено вино од „Стоби“ за „Свети Трифун“, ви носиме одлични предлози

Слободен Печат
14-ти февруари, Ден на лозарите и виното и Ден на вљубените. Празник на среќата, убавината и емоциите материјализирани преку вино и искажување на љубов. Тогаш...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви го претставуваме виното РИЗЛИНГ 2019 од Стоби

Слободен Печат
Стоби Ризлинг има прекрасна жолтеникаво – зеленкаста боја, со силна и пријатна, цветно-овошна арома на праска и цвет од липа. Сув, соленикав, жив и пријатно...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви го претставуваме виното ANTIGONA 2019 од Стоби

Слободен Печат
Антигона 2019 (ANTIGONA 2019) е полусуво црвено вино, направено од вранец, каберне франк и пино ноар. Ова вино има препознатлива и примамлива црвена нијанса. Преовладуваат...
Вести Македонија

Натпревар за „Св. Трифун“ во Неготино: Дегустација на вина и ракии од индивидуални производители

Слободен печат
Празникот на лозарите и винарите „Св.Трифун” годинава ќе биде одбележан скромно и со редуцирани содржини и настани, без масовни собирања и со строго почитување на...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ви го препорачуваме виното Axios (Merlot barrique) 2016 од „Стоби“

Слободен Печат
Axios (Merlot barrique) 2016 е уникатно мерло со вариететен карактер, елегантен, минерален, со зачински ноти, одлежан во дабови буриња. Неговата сјајна и интензивна рубин нијанса, продорните тонови...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Таа старее како вино: Селма Хајек со прекрасни фотографии им се заблагодари на следбениците!

Слободен печат
Славната актерка на 55 години ги воодушеви своите следбеници со нова фотографија во прекрасен деколтиран фустан… Мексиканско-американската актерка Селма Хајек (54) со својот изглед во...
Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Единствениот алкохол кој срцето го сака: Еве како да подготвите совршено варено вино!

Слободен печат
Ова попладне наздравете со една чаша од овој прекрасен рецепт за варено вино… Состојки: – 250 мл вино – 30 мл виски, бренди – кора...
Магазин Магазин слајдер Храна

Дегустирајте ги за празнициве: МУСКАТ ОТОНЕЛ РИЗЛИНГ 2019 и РОКСАНА 2018 од „Стоби“

Слободен печат
Две вина за препорака празнично ви носиме од винарија „Стоби“.  МУСКАТ ОТОНЕЛ РИЗЛИНГ 2019 (Muscat Ottonel 2019) Мускат отонел ризлинг е магнет за дамите, а предизвик...