ФОТО | Стајлинг кој никогаш не излегува од мода: Нема да погрешите дури и да го носите секој ден!

Фото: Профимедиа

Овој стајлинг е за чиста десетка, барем така велат модните критичари…

Постојат стајлинзи кои никогаш нема да излезат од мода и кои секогаш ќе бидат совршен избор. Токму таков е и овој кој го прошета бразилската манекенка.

Фото: Профимедиа

Манекенката Алесандра Амброзио (40) иако пензионирана, сè уште е топ форма, па дури и кога шета по улиците на Лос Анџелес. Неа и овојпат ѝ појде од рака да ги воодушеви модните критичари и да заслужи чиста десетка за нејзиниот стил.

Фото: Профимедиа

Тексас фармерките, класичната бела маичка и белата кошула се нешта кои мора да ги има секоја жена со стил во својот гардеробер. Овие парчиња се клучни за постигнување на добриот аутфит и секогаш се сигурно решение.

Фото: Профимедиа

Кога не знаете што да облечете, примерот на Амброзио може да ги реши вашите дилеми.

Фото: Профимедиа

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот