Tag : носите

Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Една работа која ја НОСИТЕ СЕКОЈ ДЕН во рацете е ПОВАЛКАНА од мобилниот телефон, но и од ВЦ школката

Слободен печат
Веќе е докажано дека ВЦ школката не е највалканото место во нашиот дом и дека кујнскиот сунѓер и мобилниот телефон имаат повеќе бактерии, но никој...
Еспресо Жена Магазин Мода

Џемпер-фустан и чизми над колена: Како да ја носите најженствената комбинација без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Комбинацијата е како создадена за тмурните денови во кои ќе посакате да го поминете целиот претстоен период… Дефинитивно ова е тренд кој ќе ги освои...
Еспресо Жена Магазин Мода

Детаљ кој ја разубавува секоја фризура: Еве како да го носите овој романтичен аксесоар! (ФОТО)

Слободен печат
Овој моден детаљ за коса пред се е апсолутно шик, а воедно е и практичен, па сме сигурни дека ќе стане ваш омилен аксесоар. Траките...
Еспресо Убавина

Плетенките се хит ова лето – Еве како да ги носите! (ФОТО)

Слободен печат
Од наједноставни до оние со дополнителни украси, плетенките на секој моден изглед му даваат доза на романтичност и елеганција. Истовремено едноставни и ефектни, плетенките се...
Еспресо Мода

4 најпопуларни видови на сандали за ова лето (ФОТО)

Слободен печат
Според модените трендови кои ги налага модниот свет и трендсетерките ги идентификувавме четирите видови на сандали кои се најпопуларни и најрелевантни за ова лето, вклувајќи...
Еспресо Жена Магазин Мода

Летен адут: 8 начини да носите сламен шешир во секоја прилика

Слободен печат
Шеширот не е само за сончање на плажа, туку може да биде и најубав детал покрај сите летни комбинации. Сламените шешири се одличен и речиси...