20 C
Скопје

ФОТО: „Среќата е поубава кога е неочекувана“ – Игор Џамбазов и Илина Арсова прославуваат шест месеци љубов

Откако објавија дека се заедно, Игор Џамбазов и Илина Арсова станаа омилениот македонски пар. Парот редовно објавува заеднички фотографии, а публиката едноставно ужива во нивната љубов.

Денес имаат нов повод за прослава – Игор и Илина прославуваат шест месеци од почетокот на нивната љубовна врска.

Фото: Инстаграм

За оваа вест не извести и самиот Џамбазов на неговиот Инстаграм профил, каде објави нивна заедничка фотографија под која напиша „Пред 6 месеци, се спои неспоивото, се вљуби невљубивото…“.

Фото: Инстаграм

Долгогодишната пријателка и колешка на Џамбазов, Весна Петрушевска коментираше на неговата објава…. „Ооо муциња па вие имате шестмесечна годишнина“, напиша таа.

Фото: Инстаграм

„Цела Македонија ви се радува“, „Среќните 6 месеци, да се претворат во 60 години“,„Среќата е поубава кога е неочекувана“, се само дел од коментарите и честитките упатени до парот.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

ФОТО | Верна на својот стил: Брижит Макрон во палто кое одлично им прилега на русокосите!

Слободен печат

Остави Коментар