-2 C
Скопје

Tag : игор

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: „Среќата е поубава кога е неочекувана“ – Игор Џамбазов и Илина Арсова прославуваат шест месеци љубов

Слободен Печат
Откако објавија дека се заедно, Игор Џамбазов и Илина Арсова станаа омилениот македонски пар. Парот редовно објавува заеднички фотографии, а публиката едноставно ужива во нивната...
Здравје Магазин

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат
Хрватскиот научник д-р Игор Штагљар, специјализиран за молекуларна биохемија, одлучи да ја смири хистеријата поврзана со коронавирусот со јасни бројки. Самиот поглед кон нив сугерира колку...
Хроника

Ненадејно почина Игор Гонзо Ивановски, доајен во автомобилизмот

Слободен печат
Вчера ненадејно почина Игор Гонзо Ивановски, уште еден доајен во автомобилизмот на нашите простори. Тој, за жал, почина на 44 години, а зад себе остави...