15 C
Скопје

ФОТО: Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во новиот брак – Објави фотографија од свадбата по 10 месеци

Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во нејзиниот нов брак и објави невидена фотографија на Инстаграм.

Поминаа точно десет месеци откако Даша Жукова се омажи по втор пат. По бракот со Роман Абрамович, со кого има и деца, ја пронајде среќата во прегратката на грчкиот наследник на бродоградителската империја, Ставрос Ниархос.

Instagram

На почетокот на оваа година, на 17 јануари, повеќе од 300 гости од целиот свет, вклучително и претставници на спортот, шоу-бизнисот, културата и политиката, се собраа во познатиот швајцарски скијачки центар Св. Мориц да биде сведоци на промената на брачните завети на Русинката Даша Жукова и богатиот грчки наследник Ставрос Ниархос.

Во пресрет на прославата, идната двојка прославата ја организираше под голем шатор на местото на олимписката скијачка од1926 година, а тогаш објави само една фотографија за јавноста.

Instagram

На својот профил на Инстаграм, Даша Жукова чекаше цели 10 месеци да ја објави првата фотографија од нивната венчавка, за која се проценува дека чинела 6,5 милиони долари. Младенците насмеани позираат, а убавата Даша напиша под фотографијата само -17 јануари 2020 година и ги додаде емотиконите на планина, невестата и швајцарското знаме. Инаку, Даша Жукова пред бракот со Ниархос во јавноста беше позната како сопруга на Роман Абрамович, од кого се разведе во август 2017 година, по десет години брак, во кој има и две деца. Само неколку месеци по разводот, таа започна да се гледа со богатиот грчки наследник, со кого претходно беа само пријатели.

Преземено од Еспресо.мк

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар