Tag : абрамович

Спорт Фудбал

Лампард на чекор од враќање во Челзи?

Слободен печат
После заминувањето на Маурицио Сари кој се промовираше како нов тренер на Јувентус, лондонските „сини“ го гледаат Лампард како идеална замена за италијанскиот стратег. Сега...