ФОТО | Мајли Сајрус „плукната“ Лепа Брена: Дали ви личат?

Во последно време сведочиме дека некои наши естрадни ѕвезди, односно балкански, знаат да бидат чекор напред од славните светски фаци. И тоа кога станува збор за стилот, надвор или на сцената.

Овој пат во прашање е споредбата помеѓу младата светски позната пејачка Мајли Сајрус и регионалната музичка ѕвезда Лепа Брена.

Мајли е тинејџерска ѕвезда која ги диктира трендовите на мода, фризура, стајлинг и сценски перформанс.

Сепак, деновиве социјалните мрежи се вжештија од фотографиите на Мајли Сајрус и Лепа Брена кои покажуваат дека младата пејачка многу наликува на нејзината поискусна колешка.

Дури некои на социјалните мрежи отидоа и чекор подалеку, па пишуваат дека Мајли ја копира Брена во стилот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arhiva Lepe Brene (@brenalepa_arhiva)

<p>Majli Sajrus je i pre imala stajling sličan našoj pevačici Lepoj Breni</p>

Фото: Профимедиа

Мајли, чија кума ѝ е легендарната Доли Партон, сега се облекува во комбинезони со светки, идентични на оние што Брена ги носеше од почетокот на кариерата.

Се чини дека ова не е првпат Мајли да ја копира Брена, бидејќи Брена веќе порано го спореди нивниот изглед на Инстаграм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Видео на денот