Tag : лепа брена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена: Фотографија која ми буди чувства, татко ми Абид – мојата најголема поддршка (ФОТО)

Слободен печат
Лепа Брена својата кариера ја започна во осумдесетите години од минатиот век. Таа секогаш чекореше мудро и за секој свој потег детално размислуваше, па така...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат
Лепа Брена се присети на периодот пред триесетина години кога жареше и палеше на музичката сцена на бивша Југославија и на Инстаграм сподели фотографии од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.000 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Популарната пејачка Александра Пријовиќ, снаата на Лепа Брена го повози својот нов луксузен автомобил по улиците на Белград. Таа била фатена како излегува од својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Снаата на Брена избега на село со синот, а за себе си купи „играчка“ од 160.000 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Снаата на Лепа Брена, пејачката Александра Пријовиќ (24) откако ситуацијата со коронавирусот стана побезбедна, таа замина на село за да ги посети нејзините баба и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена се збогуваше со својот пријател со кога ја започна кариерата: Пејачката се присети на почетоците! (ФОТО)

Слободен Печат
Бранислав Мијатовиќ Мија, еден од основачите на групата „Сладок грев“, во која Лепа Брена ја започна својата кариера, почина денес после тешка и долга болест....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете само дел од возниот парк на Лепа Брена и нејзиното семејство (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ поседуваат вистински возни парк, а во еден ден дури четири различни автомобили излегоа од дворот на нивната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена на синот му купи „порше“ за 130.000 евра: Браќата едвај го убедиле да го прими подарокот

Слободен печат
За 28. роденден, што го прослави вчера, Лепа Брена на својот син Стефан Живојиновиќ, му купила „порше панамера“, кое чини 130.000 евра. „Брена на Стефан...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најгламурозната свадба на 90-те години: Се продавале касети од венчавката на Лепа Брена и Боба (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пандемијата од коронавирусот накратко го запре светот. Сите бевме принудени да поминуваме време внатре во своите домови. Токму поради пандемијата беа откажани голем  број на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмладиот син на Лепа Брена има вкус: Ова е идната снаа на познатата пејачка (ФОТО)

Васко Спасоски
Девојката на Виктор Живојиновиќ, синот на Лепа Брена, Сандра Миљаковиќ е вистинска убавица, а со својот изглед предизвикува внимание каде и да се појави. Таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена од оваа диета ослабе 17 килограми! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена успеа да ослаби 17 килограми за шест месеци благодарение на посебен режим на исхрана, кој, во почетокот, не ѝ бил лесен. – Навистина...