Tag : лепа брена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Александар Пријовиќ се врати од одморот на Азурната обала, каде уживаше со сопругот Филип, синот Александар, Лепа Брена, Бобан Живојиновиќ, како и Виктор Живојиновиќ со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ ќе стапне на „лудиот камен“. Наследникот на фолк-ѕвездата и прославениот тениски ас Бобо Живојиновиќ ќе се сврши со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена (59) со сопругот Бобан Живојиновиќ и семејството веќе некое време уживаат крстарејќи со нивната јахта на луксузни дестинации, па после Монако, тие се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски
Поп-пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачите кои сами себе си го направиле патот и постигнале усхпех без никаква помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Боба слави 57-ми роденден на јахта од 900.000 евра: Брена му честиташе со емотивна порака! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Порнешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ денеска на 23 јули го слави својот 57 роденден во кругот на семејството и тоа на егзотична дестинација, на која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмалиот син на Лепа Брена вози „ѕвер“ од 500.000 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Виктор Живојиновиќ, најмалиот син на балканската ѕвезда Лепа Брена, моментално е во Монако со неговото семејство, а друштво му прави и неговата девојка Сандра. Многу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка со шокантна изјава: Сакам да се бакнувам со Цеца или Брена!

Васко Спасоски
Откако се разведе, фолк пејачката Славица Ќуктераш често може да ја слушнете како шокира со своите изјави. Исклучок не беше ниту емисијата „DeToxic“, каде пејачката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена се огласи по информацијата дека со сопругот биле уапсени во Монте Карло! (ФОТО)

Васко Спасоски
Веднаш по завршувањето на вонредната состојба во Србија, Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ со приватен авион отпатуваа во Монте Карло. Како што наведуваа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена откри на кого помислува кога го пее хитот „Југословенка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Лепа Брена во интервјуто за „Слободна Далмација“ зборувала за многу работи од нејзиниот приватен живот. Признала и дека тешко ѝ паднале некои работи, меѓу кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена: Фотографија која ми буди чувства, татко ми Абид – мојата најголема поддршка (ФОТО)

Слободен печат
Лепа Брена својата кариера ја започна во осумдесетите години од минатиот век. Таа секогаш чекореше мудро и за секој свој потег детално размислуваше, па така...