ФОТО | Кога Гери (18) ја здогледал Алмеда (71) знаел дека таа е љубовта на неговиот живот: Еве како живеат тие 6 години по венчавката!

Љубовта има свои патишта да дојде до нас. Така било и во случајот со Гери Хардвик и неговата избраничка Алемда…

Во 2015 година тогаш 18-годишниот Гери Хардвик бил на погреб кај својата вујна Лиси, а во тој момент неговите очи ја здогледале неговата идна сопруга Алмеда која тогаш имала 71 година и во тоа време била во голема жалост бидејќи го загубила синот Роберт.

И покрај старосната разлика од 53 години, парот лудо се вљубил и се венчал две недели подоцна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


Гери се преселил во домот на Алмеда во кој таа живеела со својата внука, три години постара од нејзиниот нов маж.

Сега поминале шест години од венчавката, а тие двајца сè уште заљубени имаат 65.00 следбеници на Тик Ток.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


Претходно оваа недела, парот сподели фотографии од почетокот на нивната врска, како и видео кое има повеќе од милион прегледи.

„Ја запознав љубовта на својот живот кога имав 18 години, а таа 71 година. Поминаа шест години, а јас секој ден ја сакам се повеќе“, изјави Гери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


Парот е многу популарен на „ТикТок“ и тие таму неодамна одговараа на прашања.

За разликата во годините парот изјави: „Се зависи од личност до личност. Кога станува збор за хемија, годините со тоа немаат никаква врска. Има многу луѓе од исто годиште, но меѓу нив не постои хемија. Имаат различни интереси, различно хоби, ставови…“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


На прашањето што би направил доколку Алмеда ненадејно почине, Гари одговори:

„Тоа постојано ме прашуваат. Тоа е малку чудно прашање. Само затоа што некој е постар од мене, не значи дека можеби прв ќе почине… Тоа е нешто за што ние двајца не размислуваме“.

Пaрот првиот сексуален однос го имал на првата брачна ноќ и себеси се опишуваат како „фантастични љубовници“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


„Не барав млад љубовник. Гери ненадејно се појави и јас едноставно знаев дека тој е вистинскиот“, изјави Алмеда.

Алмеда имала четири деца, но кога нејзиниот син Роберт (45) починал, таа била скршена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


„Бев во брак со поранешниот сопруг Доналд полни 43 години. Кога почина во 2013 година од компликации поради дијабетес – бев многу осамена. Се завртев кон работата и децата, но длабоко во себе се надевав дека ќе ја пронајдам сродната душа“, раскажа Алмеда.

„Поради Гери се чувствувам како тинејџерка“, изјави таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)


Кога започнале да се гледаат, парот добил благослов и од мајката на Гери, Тими, која тогаш имала 48 години, како и од неговата баба Каролина која тогаш имала 71 година, исто како и неговата избраничка.

„Алмеда е толку млада во духот, така што годините воопшто не ни пречат. Не размислуваме за нив. Само знам дека Бог ги послушал моите молитви оној ден кога таа влезе во мојот живот“, изјави Гери кој на градите ги истетовирал нивните имиња и датумот на венчавката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary & Almeda (@garyandalmeda)

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот