16 C
Скопје

Tag : разлика

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Живот Магазин Магазин слајдер

Колку години треба да биде постар мажот од жената за таа да биде среќна во љубовната врска?

Слободен печат
Бакнувањето може да биде комплицирано, но другите работи ќе бидат многу поедноставни кога ќе разберете што сакате од една врска. Се чини дека жените најмногу...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Д-р Билјана Божиновска, спец. по радиологија: МР или ЦТ, која е разликата?

Слободен печат
За кои состојби се препорачува компјутерска томографија, а за кои магнетна резонанца, каква улога има секоја од нив и кој метод е побезбеден, стручно објаснува...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...
Вести Економија

Разликата на цената меѓу златото и среброто најголема од 1991 година

Слободен печат
Како резултат на растот на ризични вложувања, се намали апетитот на инвеститорите за благородните метали, па така цената на златото забележа пад од 2,6 отсто...
Вести Економија

Што се случува во Турција? – Турската лира падна на историски најниско ниво

Слободен печат
Турската валута падна на историски најниско ниво, а американскиот долар бележи пораст во однос на лирата до ниво кое не е забележано речиси две години....
Вести Економија

Еврозоната поранлива отколку што се мислеше: Еврото значително ослабна во однос на доларот

Слободен печат
Курсот на еврото се намали денеска на меѓународните пазари на нивото од пред три години во однос на доларот. Инвеститорите на глобалните берзи чекаа нови...
Вести Македонија

Со закон ќе се дефинира разликата помеѓу политички именувани лица и администрацијата

Слободен печат
Со Предлог-законот за висока раководна служба, што го усвои денеска Владата, треба да се направи јасна разлика помеѓу политички избрани и именувани лица и администрацијата....
Еспресо Шоу биз

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Кланот Кардашијан-Џенер се икони на убавината и славата на социјалните мрежи, а најмладата Kајли Џенер e сопственичката на козметичкото царство вредно повеќе од милијарда долари,...
Вести Македонија

Османи и Малиќи на дипломатска прошетка низ Скопската чаршија

Слободен печат
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со заменик – градоначалникот на град Скопје, Енвер Малиќи, во рамки на кампањата на Секретаријатот за европски...