Федерер ги откри своите спортски идоли

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роже Федерер додека растеше имаше неколку спортски идоли, но само двајца се тенисери, големите ривали од 1980-тите години, Борис Бекер и Штефан Едберг.

– Мојот идол додека растев беше Мајкл Џордан, заедно со Борис Бекер и Штефан Едберг. Но, Мајкл беше најголемиот идол и човекот со кој се поистоветував. Нормално Мухамед Али правеше неверојатни работи, исто како и Тајгер Вудс. Сите тие правеа неверојатни работи и постојано се угледував на нив, тие ми беа инспирација. Ги гледав како доминираат со години и го правеа тоа што не можеше да се смета како вообичаено – вели Федерер.

Прочитајте и...  „Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат