Европскиот шампион Вардар го преслуша и грчкиот АЕК - Слободен печат

Европскиот шампион Вардар го преслуша и грчкиот АЕК

На тој начин Вардар ја продолжува победничката серија во летните подготовки пред настапот во новата сезона.

Денеска „црвено-црните“ го совладаа освојувачот на струшкиот турнир, грчкиот состав на АЕК со седум голови разлика.

Во листата на стрелците повторно доминираше руското лево крило Тимур Дибиров со 10 погодоци. Три помалку во победничките редови запиша словенечкиот плејмејкер, Сташ Скубе.

Претходно македонскиот и европски шампион во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ беше подобар и од вториот претставник во ЛШ сезонава, Еурофарм Работник.

Не е познато дали Писонеро ќе смета на сите ракометари за претстојниот настап на неофицијалното Светско клупско првенство во Саудиска Арабија.

Прочитајте и...  Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

20 + тринаесет =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат