Европа ја добива најтешката патека во Ф1 календарот! (ВИДЕО)

Додека екипите ги тестираат болидите во Абу Даби, организаторите на планираат веќе ги подготвуваат патеките за наредната сезона 2020.

Според информациите најмногу се работи во Холандија. Имено, од 2020 година најбрзиот циркус ќе се појави ќе гостува на патеката „Зандворт“ за прв пат од 1985 година.

Неопходно е да се направат два дополнителни свиоци, да се зголеми капацитетот на места каде што ќе се релаксираат гостите со разни јадења и пијалоци, продажба на билета, забава во живо, како и да се елиминираат останатите недостатоци.

Прочитајте и...  Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

– Со овие надградби и модификации на патеката, „Зандворт“ ќе биде најпредизвикувачката и најубава патека во Европа, а можеби и во светот – рече директорот на Гран-при на Холандија, Јан Ламерс.

Инаку, трката за Големата награда на Холандија ќе се вози на 3. мај 2020 година.

Да потсетиме, дека годинава нова Ф1 титула освои Британецот Луис Хамилтон со својот „Мерцедес“.

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат