Еве како да ги обоите јајцата со декупаж техника: Најубавиот украс! (ВИДЕО)

Иако изгледа како тешка вештина, оваа техника е многу убава и лесно се изведува…

Потребно ви е:

– салфети со најразлични цветови

– варени јајца

– изматена белка

– ножички

Подготовка:

Сварете ги јајцата, изматете ја добро белката од јајцето. Пожелно е јајцата да бидат бели. Исецкајте ги цветовите и одвојте го најтенкиот лист од салфетката.

Намачкајте го јајцето со белката па полека со прстите нанесете ја сликичката. Врвот од прстите нека ви биде намачкан со белка, па така развлечете го добро краевите од сликичката и притиснете да се залепи.

Оставете да се исуши. Јајцата изработени со оваа техника личат како да се насликани и одлично ја красат велигденската трпеза. Уживајте и забавувајте се!

Прочитајте и...  Летна торта со пишкоти и банани

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат